Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

ZBOŽÍ V AKCI


Úvod » Podlahové topení

Podlahové topení

Topné folie jsou určeny jako podlahové vytápění do suchých konstrukcí – pod plovoucí podlahy (laminátové, dřevěné) nebo pod PVC a koberce. Přípojení je k síti 230 V (výkon dle m2 a výkonévé varianty např. 20 m2 o výkonu 100W/m2 jest 2KW)

Max teploty dle výkonové varianty

100W - teplota folie max 31°C (teplota podlahy 29°C)

130W - teplota folie max 34°C (teplota podlahy 32°C)

160W - teplota folie max 37°C (teplota podlahy 35°C)

Silnější výkon jen urychluje náběh teploty podlahy .. 100W cca 7min u 8mm laminátové podlahy. Dle normy ČSN smí topit podlaha max. 28°C což reguluje termostat s čidlem, jak pro samotnou podlahu, tak teplotu místnosti.

Vyberte prosím dále...


l Příklad realizace l Příklad realizace l Příklad realizace l Příklad realizace l Příklad realizace l Příklad realizace

Výhodné investiční náklady, rychlá realizace

Investiční náklady na foliové podlahové vytápění jsou nižší než při klasickém topení, proto je jeho použití v mnoha případech odůvodněné. Projektování a realizace systému se dá uskutečnit v závislosti na velikosti plochy i za jeden pracovní den. Výkon je možné dimenzovat flexibilně podle energetických parametrů, v případě nízkoenergetických budov se neobjeví ztráta účinnosti, jako při nejmodernějších systémech s plynovým kotlem a nebo při systémech s tepelným čerpadlem.

Maximální pocit komfortu

Výhodou infratopení je, že lidské tělo je v neustálém kontaktě se sálavým povrchem, vzniklé tepelné záření vnikne do tkáně , kde vlastní energií stimuluje tkáň lidského těla, zlepšuje tím krevní oběh a vytváří pocit většího tepla a komfortu. Naše podlahové topné systémy zabezpečují ideální teplotu v oblasti nohou, těla a hlavy, oproti klasickému topení, kde je nejteplejším bodem v místnosti strop.

Minimální spotřeba energie

Vysoká účinnost, inteligentní řízení, přesné dimenzování. Podlahové vytápění oproti kalsickým topným systémům vyzařuje teplo na daleko větší ploše, nevytváří se studené body (daleko od radiátorů). Snížení teploty o 1°C znamená 6% úsporu energie. Nižší teplota při stejném pocitu komfortu vyžaduje méně energie. Teplota místností díky sálavému teplu se může snížit o 2-3°C, tím je možno dosáhnout 10-20% úspory bez snížení komfortu pocitu tepla. Topný systém je možno kombinovat s obnovitelnými zdroji energie.

Provoz nevyžadující údržbu

Topné systémy skládající se z našich topných prvků, montážních pomocných prvků a řídicích termostatů, kde je jejich životnost vyjímečně vysoká, tím nevyžadují údržbu, pravidelnou technickou kontrolu ani výměnu jednotlivých dílů, proto je možnost poškození minimální. Tato skutečnost je výslovně důležitá v obytných místnostech, kancelářích, obchodech, v restauracích a veřejných institucích, kde je důležitá provozní bezpečnost, dá se ušetřit na skladování náhradních dílů a na samotné údržbě.

Neviditelné teplo

Naše topné systémy jsou úplně neviditelné, neovlivňují design budovy, umístění nábytku v ní, nevyžadují technickou místnost (kotel, čerpadlo, potrubí a jiné). Tím je možné při dnešních cenách za m2 ušetřit samotnou technickou místnost, zavedení plynu, zhotovení komínové vložky atd.

Možnosti využití

Podlahový topný systém přímo pod podlahovou krytinu tzn. laminátové a dřevěné podlahy, PVC, koberce.

 

© 2010 - 2023 drevoonline.cz a.s. ® - všechna práva vyhrazena.

Grafika: Vítězslav Němec